16 лютого в Бібліотеці сімейного читання імені Олеся Гончара ( вул. М.Шепелєва, 13) відбулася яскрава та натхненна фольклорна година-концерт "Пусти мене, мати, весну закликати". Головними героями цього чудового дійства стали талановиті учасники українського народного хору "Либідь" під керівництвом художнього керівника Людмили Демченко.
З перших акордів концерту зал наповнився чарівними звуками народних пісень, які передавали атмосферу давніх українських традицій зустрічі весни. Глядачі поринули у світ обрядових веснянок, закличок і хороводів, що здавна були невід'ємною частиною нашої культури.
Особливе захоплення викликали пісні, що символізували пробудження природи, тепло сонячних променів та надію на гарний врожай. Чарівні голоси хористів, яскраві національні костюми та щире виконання створили атмосферу справжнього свята. Кожен номер супроводжувався розповідями про традиції закликання весни, що дозволило присутнім глибше відчути та зрозуміти багатогранність українського фольклору.
Обряди весни та веснянки в Україні
Весна в Україні завжди була особливим часом оновлення, радості та єднання з природою. Наші предки вірили, що, закликаючи весну, вони допомагають землі прокинутися, а сонцю — яскравіше світити.
Весняні обряди
Ще з давніх часів українці зустрічали весну символічними обрядами. Одним із найвідоміших було "Гукання весни" – дівчата та діти виходили на пагорби, співали заклички та запрошували весну прийти. Також випікали жайворонків – обрядове печиво у формі пташок, яке роздавали дітям та кидали в небо, закликаючи тепло.
Веснянки – пісенна душа весни
Веснянки – це старовинні обрядові пісні, що супроводжували весняні гуляння. Вони наповнені світлом, ніжністю та символізмом пробудження природи. У них оспівували прихід тепла, красу дівчат, працю на полі та майбутній добробут. Найвідоміші веснянки:
«Ой весна, весна, днем красна»
«А ми кривого танцю йдемо»
«Подоляночка»
Веснянки супроводжували хороводи та народні ігри, об’єднуючи людей у спільному святкуванні життя.
Ця зустріч у бібліотеці стала не лише мистецькою подією, а й теплим родинним заходом, де кожен відчув силу народної пісні, красу українських традицій і живий зв’язок поколінь. Відвідувачі щиро дякували артистам за яскраві емоції та невимовне натхнення, а самі учасники хору "Либідь" подякували бібліотеці за можливість подарувати слухачам частинку весняного настрою.
Фольклорна година-концерт "Пусти мене, мати, весну закликати" стала справжнім святом народної пісні, яке ще довго відгукуватиметься у серцях всіх, хто завітав на цей чудовий захід.
Немає коментарів:
Дописати коментар