Про бібліотеку

     Мікрорайон, у якому розташована бібліотека, розбудовувався у 50-ті роки ХХ століття як суто робітничий і промисловий. Новобудови були зведені для ДБК-3 і  Укрзалізниці. І саме цей факт формує специфіку нашої роботи.
 Наймолодша бібліотека району. Створена в добу розбудови незалежності України, вона  за структурою та змістом роботи будувалась в новому приміщенні.      Приміщення бібліотеки площею 426 м2, має два відділи обслуговування. Відділ обслуговування для дорослих: абонемент, читальна зала і відділ обслуговування для дітей: абонемент, читальна зала. Книжковий фонд бібліотеки складає 20970 примірників. У довідково-інформаційному апараті знаходяться каталоги та картотеки, в тому числі картотека персоналій, краєзнавча, сімейного виховання, картотека сценаріїв і систематична картотека: «Олесь Гончар – життя і творчість», тематичні програми для молоді і людей похилого віку, де користувачі можуть одержати цінну інформацію. 
 В густо населеному масиві, на вулиці названої на честь Героя Радянського Союзу  М. Шепелєва, на першому поверсі житлової будівлі багатоповерхівки під №13, 11 листопада 1995 року відкрилася  бібліотека сімейного читання №155, філіал Жовтневої ЦБС м. Києва. Бібліотека сімейного читання є наймолодшою бібліотекою у Солом‘янському районі.
  Нині завідувач бібліотеки - Кривошеєва Світлана Юріївна.  Працівники: Губанкова Олена Михайлівна, Перепечаєва Людмила Іванівна, Малькова Ірина Миколаївна, Усачова Ольга Вікторівна, Зелікова Світлана Олександрівна, Бадрук Тетяна Іванівна.


   Колектив бібліотечних працівників проводить змістовну роботу по формуванню бібліотечних фондів і налагодженню зв’язків із громадою  району. У бібліотеці була відкрита народознавча світлиця «Калина», оформлена в українському традиційному стилі, яка створена в 1996 році. Тут зібрані речі з елементами української етнографії, в тому числі: вишиванки, рушники, посуд та інші цікаві експонати. Речі старанно збиралися співробітниками бібліотеки.  Вітальня - гарне, затишне місце для проведення народознавчих уроків, екскурсій. І діти і дорослі завжди з великим зацікавлення відвідують народознавчу світлицю . 
    Згідно Постанови Кабінету Міністрів №173 від 18 лютого 1997 року «Про увічнення пам’яті Олеся Гончара» бібліотеці №155 було присвоєно ім’я Олеся Гончара. У зв’язку з цим у цьому ж році у бібліотеці була відкрита кімната-музей «Світлиця Олеся Гончара». Діяли експозиції «Прапороносець мужності й любові», «Його душа, мов тронка у степах». Зараз діє оновлена експозиція "У часі - крізь призму письменницької думки". Вдова письменника Валентина Данилівна Гончар передала музею його особисті речі і документи з сімейного архіву та книги з приватної  бібліотеки.  Працівники бібліотеки проводять літературні години, усні журнали, організовують книжкові виставки, експозиції, які допомагають відвідувачам якнайширше пізнати життєвий і творчий шлях Олеся Гончара, підлітки відкривають для себе багато нового й цікавого про українську культуру ХХ століття, яскравим представником якої був незабутній Олесь Гончар.
 Ми працюємо у напрямку перетворення бібліотеки у осередок суспільного життя району, наші користувачі із щирою вдячністю сприймають наші намагання, беручи активну участь у масових заходах. 
   Проводяться екскурсії, зустрічі з відомими діячами, юридичні консультації, лекторії для батьків, зустрічі з цікавими людьми, фольклорні вечорниці, ігри та вікторини, різноманітні конкурси, музичні лекторії, тематичні вечори.
   За 25 років існування бібліотеки сформувались великі читацькі династії. Колись до нас приходили школярі; тепер вони вже самі стали батьками й ходять до нас разом із своїми дітьми. Частішають випадки, коли до бібліотеки ходять відразу три покоління: батьки, діти й онуки. І кожен знаходить собі літературу до смаку. 
    Бібліотека ХХІ століття повинна працювати  в  нових умовах. Ми намагаємось відповідати вимогам часу, застосовуючи нові форми роботи. В бібліотеці є 2 комп'ютери для користувачів; зони для бекоштовного та бездротового Wi-Fi.
    Колектив  працює з соціальними партнерами : гімназія-інтернат №13, школа-садок "ЄНОТ", сш 22, 12, дошкільний заклад 716, Будинок соціального піклування, районним відділенням Товариство "Червоний Хрест"; Точка Спільно ЮНІСЕФ та "Горнятко доброти".
 Регулярно обслуговуємо читачів з обмеженими фізичними можливостями.
     Створено куточок буккросингу.
  Створені затишні місця для навчання,  відпочинку  та  розваг.
 Улюбленим місце відпочинку дітей та дорослих стали руханки та ігри на бібліотечному подвір'ї, де організовано ігровий майданчик: лабіринт, клисики.

Немає коментарів:

Дописати коментар