понеділок, 7 квітня 2025 р.

"Шахова композиція". Заняття у гуртку "Казкові шахи"

Гурток гри у шахи "Шахи: цікава композиція", що відбувся у бібліотеці унеділю 6.04.

Казкові шахи: цікава композиція та історія відважного шахового коня

У затишній залі дитячої бібліотеки знову зібралися юні учасники шахового гуртка «Казкові шахи». Цього разу заняття було незвичайним — ми вирушили у захопливу подорож світом шахових композицій. Діти познайомилися з таємничими задачами, які вимагають не лише знань, а й справжньої фантазії. І кожна фігура на шахівниці ожила в уяві наших гуртківців.

Особливу увагу привернув герой сьогоднішньої зустрічі — відважний шаховий кінь, про якого ми вигадали казкову історію…

Історія про Відважного Коня на ім’я Сірко

Далеко у шаховому королівстві жив-був Кінь Сірко. Він був не звичайним, а чарівним: умів перескакувати не тільки фігури, а й сумніви в головах гравців. Сірко мав особливий дар — завжди знаходив вихід у найскладніших ситуаціях.

Одного разу на королівство напала Армія Чорної Тіні, яка паралізувала всі фігури на дошці. Король білий був у пастці, ферзь поранена, а тури розгублені. Тільки Кінь Сірко залишився вільним — і саме йому довірили таємну місію: знайти «золоту клітку» — ключову позицію, яка могла змінити все.

Сірко вирушив у небезпечну подорож дошкою: з поля G1 на поле E2, потім C3, потім — A4… Його шлях був схожий на складну шахову композицію. Він стрибав усе далі, обминаючи пастки, і врешті — зробив хід, який ніхто не очікував. Цей хід відкрив шлях до шаха — і перемоги.

Завдяки кмітливості Коня Сірка, королівство було врятовано. А з того часу його вчинок став відомою шаховою задачею, яку досі розв’язують гравці по всьому світу.

Після історії наші учасники самі створювали власні цікаві композиції, у яких головну роль грав саме Кінь. Хтось придумав задачу в два ходи, де Кінь дає мат, хтось — елегантну жертву заради перемоги. Було весело, креативно й по-справжньому захопливо!

Хто знає — можливо, колись наші юні шахісти теж стануть авторами відомих композицій, а імена їхніх фігур зазвучать у нових шахових легендах…

четвер, 3 квітня 2025 р.

"День дитячої книги". Книжковий вернісаж

2 квітня 2025 року, в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, у Бібліотеці сімейного читання імені Олеся Гончара відбувся яскравий книжковий вернісаж, присвячений Дню дитячої книги. Захід зібрав маленьких шанувальників літератури – учнів 4 класу гімназії-інтернату №13.



З перших хвилин діти потрапили у чарівний світ казок та історій. Святковий зал бібліотеки перетворився на справжню книжкову країну з яскравими стендами, виставками та казковими декораціями. Гостей зустрічали бібліотекарі у костюмах улюблених персонажів, запрошуючи їх у захопливу подорож сторінками дитячої літератури.

Розпочалося свято з інтерактивної вікторини "Загадки Андерсена", де діти згадували його найвідоміші твори, впізнавали героїв за описами та відповідали на хитромудрі запитання. Найактивніші учасники отримали символічні подарунки – книжкові закладки та наліпки з героями улюблених казок.

Окремою родзинкою заходу стала театралізована постановка "Казковий калейдоскоп", у якій взяли участь і бібліотекарі, і самі учні. Разом вони інсценізували уривки з "Гидкого каченяти", "Принцеси на горошині" та "Дюймовочки". Маленькі актори з великим натхненням вживалися у ролі, а глядачі не стримували оплесків.

Книжковий вернісаж продовжився презентацією новинок дитячої літератури та виставкою "Чарівний світ казки", де були представлені як класичні, так і сучасні твори українських та зарубіжних письменників. Діти із захопленням розглядали ілюстровані видання, слухали розповіді про цікаві сюжети й ділилися своїми враженнями про улюблені книги.

На завершення всі учасники отримали солодкі подарунки та зробили спільне фото на згадку. Діти залишали бібліотеку з посмішками та бажанням повернутися знову, адже цей день запам’ятається їм не лише казковою атмосферою, а й новими відкриттями у світі книжок.

Бібліотека сімейного читання імені Олеся Гончара вкотре довела, що книга – це не лише джерело знань, а й безмежний світ пригод, фантазії та радості.

"Великодній Кролик". Гурток малювання

 Веселий Великодній Кролик у бібліотеці 

2 квітня 2025 року в Бібліотеці сімейного читання імені Олеся Гончара відбулося справжнє свято творчості – гурток малювання для дітей. Цього разу юні художники взялися за пензлі, щоб оживити на папері чарівного Великоднього Кролика!  

Але перед тим, як створювати власні шедеври, маленькі митці поринули у світ книжок. Вони із захопленням переглядали ілюстрації до дитячих видань, на яких головними героями були кролики – казкові, кумедні, добрі й трішки бешкетливі. Це надихнуло їх на створення яскравих і неповторних малюнків.  

У бібліотечному просторі панувала атмосфера радості та фантазії. Кожен кролик на малюнках дітей мав свій характер: хтось радісно підстрибував серед весняних квітів, хтось ніс великодні писанки, а дехто просто лагідно посміхався.  

Ця творча зустріч подарувала дітям не лише нові навички малювання, а й незабутні емоції. Адже поєднання мистецтва та книг – це завжди чарівна пригода!

неділя, 30 березня 2025 р.

"Шахове випробування". Заняття гуртка "Казкові шахи"

 30 березня 2025 року у Бібліотеці відбулося захопливе заняття гуртка "Казкові шахи". Ця подія зібрала юних шанувальників стародавньої гри, які відкрили для себе чарівний світ шахів через цікаві історії, пригоди та неймовірні стратегії.

Заняття розпочалося з того, що тренер Іван Косінтцев привітав учасників і розповіла, як шахи стали не просто грою, а справжньою казкою для розуму. Вона провела короткий екскурс в історію гри, розповівши легенду про індійського винахідника шахів та мудрого короля, який не очікував, що проста гра зможе так захопити увесь світ.

Після цього діти поринули у казкову шахову пригоду: вони розігрували партії, уявляючи, що король білих шукає шлях до порятунку своєї королеви, а хитрий чорний лицар намагається перехитрити його. Кожен учасник отримав роль – хтось став пішаком, що прокладає шлях до перемоги, хтось – слоном, що прокрадається діагоналями, а хтось – самою королевою, найсильнішою фігурою на дошці.

Особливо захопливим моментом стало "Шахове випробування", у якому діти вирішували головоломки, створені на основі класичних шахових комбінацій. Кожен, хто знаходив правильний хід, отримував "чарівний ключ" – маленьку фігурку у вигляді шахового коня, яка символізувала розум і кмітливість.

На завершення всі учасники отримали почесні грамоти та невеличкі призи за участь у грі. Захід пройшов у дружній та веселій атмосфері, залишаючи дітям не тільки нові знання про шахи, а й натхнення на подальші перемоги – як у грі, так і в житті!

Гурток "Казкові шахи" вкотре довів, що шахи – це не лише про стратегію, а й про творчість, фантазію та захопливий світ пригод, що чекає на кожного, хто відкриє шахову дошку!

четвер, 27 березня 2025 р.

"Малюємо котиків-пухнастиків". Заняття гуртка малювання для дітей

 Малюємо котиків-пухнастиків: чарівна зустріч у бібліотеці  

Середа, 26 березня 2025, стала справжнім святом для маленьких художників, які зібралися у Бібліотеці сімейного читання імені Олеся Гончара. Тут відбувся затишний і творчий гурток «Малюємо котиків-пухнастиків» – справжня пригода для тих, хто любить малювати і обожнює грайливих пухнастих друзів. 

З самого початку зустріч наповнилася радістю та натхненням. Юні митці дізналися цікаві факти про котиків: чому вони муркотять, як виражають любов до господаря та які породи є найпухнастішими. А потім настав найцікавіший момент – власноручне створення пухнастих шедеврів!  

Кожен учасник мав можливість обрати, якого котика він хоче намалювати – смугастого бешкетника, білосніжного красеня чи навіть казкового кота у капелюсі. Використовуючи кольорові олівці, фарби та пастель, дітлахи передавали м'якість котячої шерсті, блиск очей та грайливий характер своїх пухнастиків.  

Особливою окрасою заходу став конкурс на «Найкумеднішого котика». Усі малюнки виявилися настільки чудовими, що обрати переможця було неможливо – тому кожен художник отримає диплом «Кращий котомитець» та невеличкий подарунок на наступному занятті гуртка. 

А на завершення всі присутні зробили спільне фото зі своїми роботами – галерея пухнастиків вийшла надзвичайно милою!  

Такі заходи не лише розвивають творчі здібності дітей, а й дарують нових друзів, чудові емоції та натхнення. І, хто знає, можливо, серед учасників гуртка є майбутні великі художники, які одного дня створять справжні мистецькі шедеври!  

 До нових зустрічей у бібліотеці!  



вівторок, 25 березня 2025 р.

"Співана поезія Тараса Шевченка: Тече вода з під- явора виконує народний...

«Співана поезія Тараса Шевченка». Літературно-музична година

 

23 березня 2025 року в Бібліотеці сімейного читання імені Олеся Гончара (вул. М. Шепелєва,13) відбулася літературно-музична година "Співана поезія Тараса Шевченка". Це був справжній культурний дарунок для всіх поціновувачів українського слова та музики, адже в заході взяв участь народний український хор "Либідь" під художнім керівництвом Демченко Людмили Опанасівни.

У концертній програмі звучали музичні твори на слова Тараса Шевченка, які розкривали глибину його поетичного таланту та незламний дух українського народу. Хоровий спів, що лунав у залі бібліотеки, пронизував душу, змушуючи кожного присутнього відчути силу і красу Шевченкової поезії. "Думи мої, думи мої...", "Реве та стогне Дніпр широкий", "Заповіт" – ці та інші твори пролунали в натхненному виконанні колективу, викликаючи щире захоплення у слухачів.

Народний український хор "Либідь" – це справжній символ музичної культури та національної ідентичності України. Під художнім керівництвом Демченко Людмили Опанасівни колектив протягом багатьох років дарує слухачам чарівну палітру українських пісень, поєднуючи традиційне хорове мистецтво з глибокою душевністю виконання.

Репертуар хору охоплює широкий спектр українських народних пісень, духовних творів, класичної та сучасної хорової музики. Особливе місце в їхній творчості займають композиції на слова Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, які розкривають велич української поезії та її нерозривний зв’язок із музикою.

"Либідь" є постійним учасником культурно-мистецьких подій, фестивалів і концертів, виступаючи як в Україні, так і за її межами. Їхні виступи завжди вирізняються емоційністю, чистотою звучання та глибоким розумінням національної музичної спадщини.

Завдяки наполегливій праці, відданості мистецтву та непохитному прагненню до досконалості, хор "Либідь" став одним із провідних аматорських колективів країни. Його творчість надихає, об'єднує покоління та зберігає найкращі традиції українського хорового співу.

Окремою окрасою заходу став книжковий вернісаж, що познайомив відвідувачів із творчою спадщиною Великого Кобзаря. На виставкових стендах були представлені різноманітні видання творів Шевченка, а також матеріали про його життя і творчість. Присутні мали змогу переглянути унікальні збірки, ілюстровані видання та дослідницькі праці, що розкривають багатогранність його генія.


Атмосфера заходу була сповнена духовності, патріотизму та любові до рідного слова. Гості не лише насолоджувалися музикою й поезією, а й отримали натхнення для подальшого знайомства з творчістю Тараса Шевченка. Літературно-музична година "Співана поезія Тараса Шевченка" стала ще одним яскравим підтвердженням того, що його слово й досі живе у серцях українців, об’єднуючи покоління та надаючи сил для майбутнього.


пʼятниця, 21 березня 2025 р.

«Леся Воронина: книги, гумор, таємниці». Літературна гра

 Сьогодні день народження Лесі Ворониної - дитячої письменниці.
Ле́ся Воро́нина (справжнє ім'я — Олена Анастасіївна Воронина, нар. 21 березня 1955, Київ) — українська письменниця, перекладачка, журналістка, член Асоціації українських письменників.

Пропонуємо інтерактивну гру за книгами письменниці.

                                             

четвер, 20 березня 2025 р.

«Закохані в поезію Ліни Костенко». Літературна вітальня

 

19 березня у гімназії-інтернаті №13 відбулася літературна вітальня «Закохані в поезію Ліни Костенко», організована у співпраці з Бібліотекою сімейного читання імені Олеся Гончара (вул. М. Шепелєва, 13). Захід був приурочений до 95-річчя від дня народження видатної української поетеси, чия творчість стала символом незламності, духовної краси та мудрості.

Вела літературну вітальню вчителька української мови та літератури, поетеса Ольга Ходацька. Учні підготували змістовні виступи, у яких розповідали про ключові моменти біографії Ліни Костенко, її творчий шлях та внесок у розвиток української культури. Особливе захоплення викликали читання її віршів, які наповнили залу емоціями, торкнулися сердець слухачів і ще раз підтвердили силу поетичного слова.

Пані Ольга Ходацька поділилася власною творчістю, прочитавши вірш, натхненний поезією Ліни Костенко. Бібліотекарі підготували книжкову виставку творів видатної поетеси та провели огляд її книг. Однією з найбільш зацікавивших присутніх стала книга-комікс «Маруся Чурай. Ліна Костенко», яка у сучасному форматі переосмислює класичний роман. Ольга Ходацька провела лірико-чуттєву розповідь про цей твір, розкриваючи його емоційну глибину та історичну значущість.

Бібліотека сімейного читання імені Олеся Гончара вже не вперше проводить заходи, що популяризують українську літературу серед молоді. Подібні події надихають юних читачів, допомагають глибше зрозуміти культурну спадщину та виховують любов до книги.


Літературна вітальня «Закохані в поезію Ліни Костенко» залишила теплі спогади у серцях усіх присутніх, ще раз довівши, що слово поетеси живе, актуальне і здатне надихати нові покоління.

"Ходить сон біля вікон". Бібліотечне надвечір'я

Нещодавно світ  відзначив Всесвітній день сну — важливу подію, покликану привернути увагу до значення якісного сну для здоров'я та благополуччя людини. Слоган цьогорічного Всесвітнього дня сну — «Make Sleep Health a Priority» («Зробіть здоров'я сну пріоритетом») — закликає кожного з нас усвідомити важливість гігієни сну та надати належну увагу цьому аспекту здоров'я, особливо в сучасних умовах підвищеного стресу та війни.

У затишній атмосфері Бібліотеки сімейного читання імені Олеся Гончара (вул. М. Шепелєва, 13) відбулося чарівне бібліотечне надвечір’я «Ходить сон біля вікон», присвячене Всесвітньому дню сну. Цей захід став справжньою подорожжю у світ казок, колискових та цікавих історій про сни, які здавна відіграють важливу роль у житті людини.


📖 Казки, що дарують сни

Гості бібліотеки мали змогу послухати ніжні й загадкові історії про сни та сновидіння, які зібрані у книгах народних казок і сучасної дитячої літератури. Бібліотекарі представили тематичну виставку книг про сни, сонні пригоди та нічні чарівні світи, познайомивши присутніх із творами українських та зарубіжних авторів.

Колискові, що огортають ніжністю

Однією з найтепліших миттєвостей заходу стало виконання традиційних українських колискових, які з покоління в покоління передаються як ніжний оберіг для спокійного сну. Діти й дорослі із задоволенням долучилися до співу, поринаючи в атмосферу гармонії та затишку.

Таємниці сновидінь

Цікаві факти про сни, їхню символіку та значення відкрили для учасників бібліотекарі, розповівши про міфи й легенди, пов’язані з нічними мандрівками у світ мрій. Також відвідувачі дізналися про поради щодо здорового сну та вечірніх ритуалів, які допомагають швидше засинати й бачити приємні сни.

Майстерня снів

Для найменших гостей було організовано творчий куточок, де вони створювали власні «сонячні сни» у вигляді малюнків, які потім стали частиною імпровізованої виставки.

Бібліотечне надвечір’я «Ходить сон біля вікон» подарувало відвідувачам теплі емоції, допомогло краще зрозуміти світ сновидінь і нагадало, як важливо берегти свій сон. Захід став ще одним доказом того, що бібліотека – це не лише місце для читання, а й простір для затишного спілкування, фантазії та чарівних відкриттів. 


«Казкова година у бібліотеці». Літературна година

Літературна година «Казкова година у бібліотеці» 

20 березня 2025 року у Бібліотеці сімейного читання імені Олеся Гончара (вул. М. Шепелєва, 13) відбулася чарівна «Казкова година у бібліотеці», що зібрала маленьких шанувальників казок – учнів гімназії-інтернату №13.  



Світ казки відкриває двері  

З перших хвилин зустрічі діти поринули у чарівний світ народних і літературних казок. Бібліотекарі підготували яскраву книжкову виставку, де поруч стояли знайомі з дитинства твори – від українських народних казок до історій, написаних сучасними письменниками.  

Живі казкові герої 

Особливим сюрпризом для малечі стали інтерактивні читання – бібліотекарі та учні перевтілювалися в улюблених героїв, інсценізуючи уривки з найцікавіших казок. Діти не просто слухали історії, а й самі брали участь у казковій грі, допомагаючи персонажам долати труднощі, розгадувати загадки та знаходити щасливий фінал.  

Вікторина «Хто живе у казці?»  


Щоб перевірити знання та ерудицію юних читачів, бібліотекарі провели веселу казкову вікторину. Діти впевнено відповідали на запитання про улюблених героїв, відгадували загадки та впізнавали твори за короткими описами.  

Майстерня чарівних ілюстрацій 

У творчому куточку кожен зміг створити свого унікального казкового персонажа. Діти малювали чарівні світи, а найкращі роботи прикрасили виставку в бібліотеці.  

Казка, що живе у серці  

Захід подарував дітям яскраві емоції, радість відкриттів та ще більше любові до читання. Вони зрозуміли, що казка – це не лише історія на сторінках книги, а справжній світ, який живе у серці кожного, хто вміє мріяти.  

«Казкова година у бібліотеці» ще раз довела, що читання – це не просто корисне заняття, а справжня пригода, яка може подарувати безліч незабутніх моментів! 📚

«Чи обізнані ви з творчістю Ліни Костенко?». Літературна вікторина

 

Цього місяця народилася неповтора українська поетеса Ліна Костенко. 

Ми створили літературну вікторину та пропонуємо усим бажаючим  відповісти на зазначені запитання, щоб перевірити свої  знання про поетесу.

                                              

«Чи знаємо ми творчість Максима Рильського?». Літературна вікторина

Цього місяця виповнилось 130 років від дня народження відомого українського письменника Максима Тадейовича Рильського.

 Ми створили для вас вікторину. Перевірте свої знання 😉

                                               

понеділок, 17 березня 2025 р.

Діалоги з громадськістю "ДТЕК: поширені запитання"

16 березня 2025 року в Бібліотеці сімейного читання імені Олеся Гончара (вул. М. Шепелєва, 13) відбулася зустріч у форматі відкритого діалогу з громадськістю на тему "ДТЕК: поширені запитання". Головною спікеркою заходу стала Борозенець Ганна – представниця компанії ДТЕК, яка відповідала на актуальні запитання мешканців громади щодо енергетичних питань.

ДТЕК — найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Компанія виробляє електроенергію на сонячних, вітрових та теплових електростанціях, видобуває вугілля та природний газ, здійснює трейдинг енергопродуктів, розподіляє електроенергію та має мережу зарядних станцій.

Зустріч зібрала велику кількість відвідувачів, серед яких були як постійні читачі бібліотеки, так і жителі району, які прагнули отримати відповіді на важливі для них питання. Атмосфера заходу була конструктивною та відкритою: присутні мали змогу безпосередньо звернутися до експертки та отримати фахові роз’яснення.

Під час діалогу обговорювалися такі ключові теми:

Стабільність енергопостачання в умовах сучасних викликів та способи підвищення енергонезалежності громади.

Тарифи на електроенергію та механізми їхнього формування.

Програми підтримки для споживачів, зокрема можливості для соціально вразливих категорій населення.

Перспективи розвитку альтернативної енергетики та впровадження енергоефективних технологій.

Дії компанії ДТЕК у разі аварійних ситуацій та способи інформування громадян.

Ганна Борозенець детально розповіла про діяльність ДТЕК, пояснила, як формуються тарифи та які заходи вживає компанія для покращення енергозабезпечення. Особливу увагу було приділено питанню можливих відключень електроенергії та алгоритму дій у таких випадках.

Присутні мали змогу не лише почути офіційну позицію компанії, а й висловити свої зауваження та пропозиції. Учасники заходу відзначили важливість подібних зустрічей, адже вони сприяють підвищенню обізнаності населення та покращенню комунікації між громадянами і представниками енергетичної сфери.


Захід завершився жвавим обговоренням та обміном контактами для подальшої взаємодії. Бібліотека імені Олеся Гончара планує й надалі проводити подібні зустрічі, спрямовані на просвітництво та зміцнення зв’язків між громадою та фахівцями різних галузей.

Щиро дякуємо всім учасникам та спікерці за продуктивний діалог і сподіваємося на нові цікаві зустрічі у стінах нашої бібліотеки!

"Казкові шахи". Гурток шахової гри

Звіт про шахове заняття в Бібліотеці сімейного читання імені Олеся Гончара

16 березня 2025 року о 15:00 у Бібліотеці сімейного читання імені Олеся Гончара (вул. М. Шепелєва, 13) відбулося чергове заняття у шаховому гуртку "Казкові шахи". Цього разу юні шахісти взяли участь у партнерських матчах, що стали важливим етапом підготовки до майбутнього турніру в категорії "Юніор".

Зустріч розпочалася з короткого аналізу шахових партій від досвідченого наставника гуртка. Він поділився корисними порадами щодо стратегічного мислення, правильного використання дебютів і тактичних прийомів у грі. Після теоретичної частини учасники перейшли до практичних поєдинків.

Юні шахісти зіграли кілька раундів партнерських матчів, де мали змогу випробувати свої навички в реальних ігрових умовах. Кожен учасник отримав можливість проаналізувати свої ходи, обговорити їх із суперником та отримати рекомендації від тренера.

Заняття пройшло в атмосфері зосередженості та дружнього суперництва. Усі гравці показали високий рівень підготовки, продемонстрували цікаві комбінації та здивували суперників нестандартними ходами. Такі зустрічі не лише покращують технічні навички, а й допомагають юним шахістам розвивати аналітичне мислення, витримку та здатність швидко ухвалювати рішення.

Наступне заняття шахового гуртка заплановане на наступний тиждень. Попереду – фінальне відпрацювання стратегії та тактики перед головними змаганнями. Запрошуємо всіх охочих приєднатися до нашого шахового товариства та зробити ще один крок до майстерності!

четвер, 13 березня 2025 р.

«Вода – основа світу всього» . Інтерактивна освітньо-розважальна зустріч

«Вода – основа світу всього»  

Інтерактивна освітньо-розважальна зустріч у Бібліотеці сімейного читання ім. Олеся Гончара  

13 березня наша бібліотека наповнилася веселим дитячим сміхом та дзюрчанням знань про найцінніший природний скарб – воду. До нас завітали допитливі першокласники загальноосвітньої школи №12, аби разом вирушити у дивовижну мандрівку водною стихією.  

Зустріч розпочалася з обговорення важливого питання: чому без води неможливе життя? Діти активно висловлювали свої думки, згадували, де вони бачать воду у повсякденному житті, і навіть розповідали, як використовують її вдома.  


А далі почалося найцікавіше! Маленькі дослідники взяли участь в інтерактивних експериментах:  

«Чарівна крапля» – ми перевірили, як вода змінює форму, переливаючись із посудини в посудину.  

«Невидима мандрівниця» – досліджували, як вода випаровується і куди вона зникає.  

«Перетворення»– дізналися, як рідина стає льодом і парою.  

Не обійшлося й без веселих ігор! Діти перетворилися на маленькі дощові краплинки, які подорожують у природному колі обігу води. А в грі «Знайди зайве» вони вчилися розрізняти джерела чистої та забрудненої води. 

На завершення зустрічі всі разом переглянули яскраві ілюстрації та книги про воду, які підготували бібліотекарі. Малеча з радістю обирала книжечки додому, щоб продовжити знайомство з цією важливою темою.   Вода – це життя, і тепер наші юні відвідувачі знають про неї ще більше! Дякуємо першокласникам та їхнім вчителям за активну участь! До нових цікавих зустрічей у бібліотеці! 

"Світлана Талан - авторка, яка пише про реальні історії ". Відеожурнал

середа, 12 березня 2025 р.

«Квіткова композиція для листівки». Гурток малювання.

Квіткова композиція для листівки: яскраві барви творчості

12 березня у Бібліотеці сімейного читання імені Олеся Гончара (вул. М. Шепелєва, 13) відбулося справжнє свято натхнення та кольорів! О 17:00 двері читальної зали відчинилися для юних художників, які зібралися на засідання гуртка малювання, аби створити свої унікальні «Квіткові композиції для листівки».

Зустріч розпочалася з невеликої бесіди про значення квітів у мистецтві та їхню символіку в різних культурах. Діти дізналися, що ромашка символізує ніжність, троянда – любов, а сонях – радість та сонячне тепло. Бібліотекарі підготували для учасників підбірку книг про мистецтво живопису, що допомогло юним художникам краще зрозуміти принципи створення гармонійних композицій.

Під керівництвом досвідченого викладача дітлахи почали творити. Вони працювали аквареллю, гуашшю та кольоровими олівцями, додаючи в свої роботи фантазію та часточку своєї душі. Хтось малював яскраві букети, хтось – ніжні польові квіти, а дехто створював справжні казкові картини, де оживали квіти з уяви.


Тепла атмосфера, щирі усмішки та творчий запал наповнювали приміщення. Діти із захопленням ділилися враженнями та спостерігали за роботами друзів. Завершився захід невеликою виставкою, де кожен міг оцінити роботи одне одного та отримати приємний відгук від бібліотекарів і викладача.

«Це була не просто зустріч, а справжня подорож у світ краси та фантазії!» – зазначили учасники.

Гурток малювання у бібліотеці продовжує працювати, тож всі бажаючі можуть приєднатися та творити разом! Чекаємо вас на наступних зустрічах!

"Кухлик". Екскурсія до бібліотеки та перегляд виставки чашок

11 березня 2025 року учні 2-3 класів Гімназії №13 здійснили захопливу екскурсію до Бібліотеки сімейного читання імені Олеся Гончара, що розташована на вулиці М. Шепелєва, 13. Ця подорож відкрила перед дітьми двері у світ книг та цікавих історій, а головною подією дня став перегляд унікальної виставки чашок під назвою "Кухлик".

З самого ранку учні з нетерпінням чекали на екскурсію. Як тільки вони переступили поріг бібліотеки, їх зустріли привітні бібліотекарі, які провели для них невеличку екскурсію книжковими залами. Діти дізналися, як влаштована бібліотека, які книжкові новинки тут можна знайти та як стати справжнім читачем. Бібліотекарі розповіли дітям про те, що кожна книжка має своє певне місце на полиці, але коли бібліотека закривається, то книжки живуть своїм власним цікавим життям....

Головною родзинкою відвідування стала виставка чашок "Кухлик". Очі малечі загорілися від подиву, коли вони побачили цілу колекцію різноманітних горняток. На полицях стояли чашки з усього світу – різних форм, кольорів та з цікавими малюнками. Деякі чашки мали історію, яку бібліотекарі із задоволенням розповідали юним відвідувачам. Особливий інтерес викликали чашки з цитатами з відомих книжок та ті, що належали відомим людям.


Під час перегляду виставки дітей чекали розповіді про матеріали з яких виготовляють чашки, кухлики - кераміку, майоліку, глину.

Ще діти прослухали цікаву розповідь із життя звичайної чашечки.

Чарівна чашка і вітер

У старому серванті, за скляними дверцятами, жила чашка. Вона була білосніжною, а по її стінках ніжно розквітали блакитні квіти. Колись вона була улюбленою, але з часом люди про неї забули. Вона стояла сама, вкриваючись пилом, і мріяла знову відчути тепло рук і аромат чаю.

Одного весняного дня господиня будинку вирішила зробити велике прибирання. Вона відчинила вікна, впускаючи в кімнату теплий вітерець, і взялася витирати пил у серванті. Але раптом дверцята відчинилися ширше, і вітер, граючись, підхопив чашку.

— Ой-ой! — закричала чашка, злякано кружляючи в повітрі.

Вона почала падати прямо на підлогу, вже готуючись розбитись… Але в цю мить хтось швидко простягнув руки і м’яко зловив її.

— Ух, ледве встиг! — сказав хлопчик на ім’я Миколка, тримаючи чашку у своїх долонях.

Чашка здивовано глянула на нього своїми блакитними квітами.

— Ти врятував мене! — раптом пролунав тихий голос.

Миколка кліпнув очима.

— Це ти говориш?

— Так, — прошепотіла чашка. — Я так довго чекала, щоб мене знову тримали в руках.

Хлопчик усміхнувся.

— Не хвилюйся, тепер я буду пити з тебе чай щодня!

І справді, з того дня чашка більше не стояла самотньо у серванті. Вона стала улюбленою чашкою Миколки. Він пив із неї чай, какао і навіть молоко з медом, а чашка раділа, адже нарешті знайшла собі справжнього друга.


Ще діти прослухали розповідь про походження назв чашечок: горнятко, кухлик, кварта, філіжанка, чашка.

Цікаво  і емоційно сприйняли гумореску Павла Глазового "Кухлик".

Наприкінці екскурсії учні подякували бібліотекарям за теплий прийом і пообіцяли повернутися з батьками, щоб познайомитися з бібліотекою ще ближче. Цей день залишив у дитячих серцях яскраві враження, а, можливо, хтось із них навіть вирішив, що книга та чай – це найкраще поєднання для цікавого вечора!

Бібліотека сімейного читання імені Олеся Гончара вкотре довела, що вона – не просто сховище книг, а місце, де живе справжня магія відкриттів і дружби.