8 травня 2025 року Україна, як і багато країн Європи, вшановує День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цього року минає 80 років з дня капітуляції нацистської Німеччини, що стало завершенням воєнних дій у Європі в рамках Другої світової війни. Ця дата є символом пам’яті про мільйони загиблих та нагадуванням про важливість боротьби з тоталітаризмом і злом.
У контексті цієї події важливо також розвінчувати російські міфи, які роками використовувались для маніпуляції історією. Ось кілька ключових міфів, які активно просуває Росія, і їхнє спростування.
У рамках загальносистемного дня інформації "Перемога одна — правда різна. Переосмислення 80 років потому", метою якого має бути перехоплення ініціативи та руйнування російських наративів, зокрема щодо "монополії на перемогу", дискредитація в очах світової спільноти сучасної росії через представлення її як фашистської держави наша бібліотека підготувала бібліотечну гру "Що правда" офлайн, тобто фізично у приміщення читального залу бібліотеки. Для участі у грі до нас 7 травня завітали учні 8 класу середньої загальноосвітньої школи №12 з учителями: Нечитайло Галиною Альбертівною, Нечитайло Ганною Андріївною (класний керівник ), Мурашко Юлією Миколаївною.
Перед початком гри всі присутні були ознайомлені з літературою, яка є у фонді бібліотеки і переглянули відеоролики по темі.
Бібліотечна гра “Що правда?”
(Це “картки з фейками” й “фактами” на тему Другої світової війни. Відвідувачам пропонується віднести їх до двох коробок: "Фейк"/"Правда")
👿 Міф 1: "СРСР визволив Європу від нацизму"
👍Факт: СРСР відіграв значну роль у перемозі над нацизмом, однак одночасно з Гітлером у 1939 році він розв’язав війну, напавши на Польщу. Радянський союз був співорганізатором поділу Європи внаслідок пакту Молотова-Ріббентропа.
👿 Міф 2: "СРСР – жертва агресії, яка лише оборонялась"
👍Факт: До 1941 року СРСР активно розширював свою територію, окупувавши Західну Україну, Балтійські держави, Бессарабію, частину Фінляндії. Це була агресивна імперська політика, а не "захист" і нші.
Гра відбувалася у приємній та спокійній атмосфері: діти були активними та вдумливими. старанно пояснювали свої думки.
Бібліотекарі після заходу почули багато слів вдячності від учнів та вчителів.
Немає коментарів:
Дописати коментар