Бібліотека сімейного читання імені Олеся Гончара ЦБС Солом'янського району міста Києва
Афіша
- Головна сторінка
- Про бібліотеку
- Календар знаменних та пам'ятних дат 2025 року
- Інформаційне представництво бібліотеки в інтернет
- Афіша
- Проєкти, програми бібліотеки
- "Товсті книжки" - проєкт популяризації сучасної літератури
- Музейна кімната "Світлиця Олеся Гончара"
- «Своє: етноестетика». Власний етно проєкт бібліотеки
- Бібліотечний проєкт «Українська автентика: від давнини до сучасності».
- Народознавча світлиця "Калина"
- Книжкові новинки, колекції
- ВІдповідальне батьківство
- Територія творчості: гуртки...
- Гурток малювання "Я люблю малювати"
- "Казкові шахи". Гурток для дітей
- Майстер-класи
- Розмовний народознавчий клуб українською "Народ скаже - як зав'яже"
- Фотофакт
- Пункт Незламності у бібліотеці
- Про нас пишуть
- Інтелектуальне дозвілля
- АРХІВ віртуальної довідки
неділя, 31 жовтня 2021 р.
"Роки минули, та тих подій ми не забули". Книжкова виставка
День визволення України від фашистських загарбників — свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.
Свято встановлене відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009 року з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні.
Урочистості приурочено до річниці повного витіснення угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України — Закарпаття, яке відбулося 28 жовтня 1944 року в результаті здійснення радянськими з'єднаннями Четвертого та Першого Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції.
Визволення України почалося під час Сталінградської битви (листопад 1942 - лютий 1943), яка поклала початок корінному перелому у війні на користь СРСР.
Перші населені пункти України в східному Донбасі були звільнені в грудні 1942 р.
Масове ж визволення українських земель почалося в ході Курської битви (5 липня - 23 серпня 1943 р.). 23 серпня війська Степового фронту звільнили Харків.
Розвиваючи успіх, радянські війська у вересні 1943 р. вийшли до Дніпра. У вересні-жовтні 1943 р. розгорнулася героїчна битва за Дніпро, на якому німці намагалися створити неприступну лінію стратегічної оборони ("Східний вал"). Кульмінацією битви за Дніпро було визволення Києва від окупантів. Сталін, ігноруючи реальне співвідношення сил, наказав будь-якою ціною звільнити Київ до "Великого Жовтня".
Ціною величезних людських втрат радянські війська звільнили місто 6 листопада 1943 р. За визволення столиці України понад 1000 солдат і офіцерів були удостоєні звання Героя Радянського Союзу.
У 1944 р. радянське командування силами чотирьох Українських фронтів здійснило серію наступальних операцій, остаточно визволивши територію України:
- Житомирсько-Бердичівська операція (грудень 1943 - січень 1944 рр.);
- Корсунь-Шевченківська операція (січень-лютий 1944 рр.); - Рівненсько-Луцька операція (січень-лютий 1944 рр.);
- Криворізька операція (січень-лютий 1944 рр.); - Наступ на півдні. Визволення Одеси, Миколаєва (березень-квітень 1944 рр.);
- Визволення Криму (квітень-травень 1944 рр.);
- Львівсько-Сандомирська операція (липень-серпень 1944 рр.). 27 липня 1944 р. звільнено Львів;
- Східно-Карпатська операція (вересень-жовтень 1944 рр.);
Наступ радянських військ (1943-1944 рр.)
28 жовтня 1944 р. територія України була остаточно визволена від загарбників.
У ході визвольних операцій 1944 р. на Україні загинуло понад 3,5 млн. воїнів! Неоціненну допомогу воїнам надавали радянські партизани і підпільники, місцеве населення, працівники тилу. Активні дії проти німецьких окупантів вели загони УПА. Коли ж лінія фронту наблизилась до районів дислокування частин УПА, командування віддало наказ не втручатись у бойові дії і вживати заходів для збереження і зміцнення своїх сил.
- 8 травня 1945 р. німецько-радянська війна завершилася капітуляцією Німеччини.
- 2 вересня 1945 p. капітуляцією Японії завершилася Друга світова війна.
Вклад України в перемогу над Німеччиною та її союзниками був величезний.
Українці в роки Другої світової війни билися проти гітлерівської Німеччини і її союзників у складі Радянської армії, антинацистського руху Опору (на території України і окупованих країн Європи), у складі американської, канадської армій, австралійських частин.
У збройній боротьбі проти ворога брало участь понад 6 млн. українців. Кожен третій із них загинув на фронті, кожен другий із тих, що залишилися в живих, став інвалідом.
Серед військового керівництва СРСР було немало українців. Найбільш відомі із них - А.Єременко, С.Тимошенко, Р.Малиновський, І.Черняховський, П.Рибалко, К.Москаленко та інші. З 15 фронтів, які діяли в період радянсько-німецької війни, більше половини очолювалися маршалами і генералами - українцями за походженням.
Великий внесок у перемогу зробили працівники тилу, вчені, медики, діячі літератури і мистецтва.
Людські втрати України у війні склали понад 10 млн. військових і цивільних осіб.
Матеріальні втрати України досягли 1,5 трильйонів крб. Було зруйновано: 714 міст і містечок, 28 тис. сіл, 16 150 промислових підприємств, 18 тис, медичних закладів, 33 тис. закладів освіти...
Зазнавши в роки Другої світової війни величезних людських і матеріальних втрат, Україна зробила неоціненний внесок у перемогу над фашистською Німеччиною і її союзниками.
- У Другій світовій війні Німеччина і її союзники прагнули розчленувати Україну та колонізувати її.
- 3 червня 1941 р. по жовтень 1944 р. Україна була ареною збройної боротьби проти окупантів. Героїчна боротьба розгорнулася в тилу німецьких армій.
- Частина українців, очолювана ОУН-УПА. прагнула скористатися війною для відродження незалежної української держави.
- Ворогами самостійної України були не лише нацисти, а й сталінський тоталітарний режим, що стало причиною непримиренної боротьби між радянським і оунівським рухом Опору.
- Український народ зробив величезний внесок у перемогу над Німеччиною та союзниками.
понеділок, 25 жовтня 2021 р.
Амет-Хан Султан. Інформаційна довідка
Коли старий орел передчуває наближення смерті, він з останніх сил рветься вгору, піднімається якнайвище. А потім складає крила і летить каменем на землю. Тому гірські орли вмирають в небі — на землю вони падають вже мертві…
— Амет-Хан Султан, 25 жовтня 1970 року (за три місяці до загибелі)
Батько - лакец (родом з аулу Цовкра-1 в Дагестані), мати - кримська татарка. За батькам Амет-Хана вважають своїм національним героєм як дагестанці, так і кримські татари. Амет-Хан Султан здійснив 603 бойових вильоти, збив особисто 30 і в складі групи 19 літаків люфтваффе (військово-повітряні сили нацистської Німеччини - КР). За час льотної роботи пілот освоїв близько 100 типів літальних апаратів, його наліт склав 4237 годин. Амет-Хан Султан загинув при виконанні випробувального польоту на літаючій лабораторії Ту-16. Похований на Новодівичому кладовищі в Москве.14 травня 2015 року Верховна Рада України присвоїла аеропорту «Сімферополь» ім'я Амет-Хана Султана. Його ім'я носить також аеропорт Махачкали (Дагестан, Росія).
В Алупці встановлений бронзовий бюст льотчика і відкритий музей, йому присвячений. У 2007 році в Феодосії на Алеї Героїв встановлено бюст льотчика.
Амет-Хан Султан - герой знятого в 2013 році художнього фільму «Хайтарма» ( «Повернення»).
Національний банк України 7 жовтня 2020 року ввів в обіг пам'ятну монету номіналом 2 гривні із зображенням Амет-Хана Султана.
"Медіа та інформаційна грамотність в інформаційно комунікаційних обмінах". Книжковий перегляд
неділя, 24 жовтня 2021 р.
Тема тижня – 2021: Медіа та інформаційна грамотність для суспільного блага
четвер, 21 жовтня 2021 р.
"Дітям про демократію". Виставка-цитатник
Основні засади демократії, тобто народовладдя, – це не лише для дорослих. Демократії можна навчити і краще робити це з дитинства.
Аспекти теми для дітей:
державна влада за умов демократії;
відмінності між монархією і республікою;
система державної влади в Україні.
Та перш ніж розповідати дітям про реалізацію демократичних засад у державній владі, необхідно пояснити її концепцію найпростішими словами та на зрозумілих для них прикладах, через взаємодію між людьми.
Демократія – це слухати про потреби інших.
Демократія – це свобода слова. Якщо у вас виникли проблеми, ви маєте право висловитись.
Неможливо досягти демократії без толерантності.
Джерела знань про демократію для дітей
шкільні уроки;
виховні години в школі;
розмови дорослих;
телепрограми, новини;
реклама (зовнішня, інтернет, телебачення).
бібліотечні гуртки та заходи
Як говорити про демократію вдома
Письменниця та активістка Ревека Джордан Гієнапп сформувала 6 порад, як пояснити дітям концепцію демократії та навчити їх бути свідомими громадянами.
Беріть свою дитину із собою, коли йдете на вибори та пояснюйте, чому голосуєте за того чи іншого кандидата.
Напишіть листа чи звернення до вибраного вами чиновника від сім’ї. Це демонстрація демократії в дії.
Обговорюйте мітинги та протести. Покажіть дитині, що люблячи свою країну, можна не погоджуватися з деякими її діями.
Заохочуйте дітей ставити питання та висловлюватися, якщо вони не згодні.
Розповідайте не лише про позитивні сторінки історії. Багатьом дорослим здається, що з цим можна почекати до підліткового віку, але це не так.
Читайте та обговорюйте дитячі книжки про демократію.
Демократія на ділі. Вдома
Демократії можна і треба навчати. Найкраще діти навчаються демократичним принципам вдома, коли приймають рішення самостійно. До цього їх треба залучати до участі у вирішенні таких питань, як колір стін чи меблі у своїй кімнаті. Також діти повинні брати участь в обговореннях того, що стосується усієї сім’ї, наприклад, виборі місця для відпочинку. Це вчить не лише висловлювати власну думку, а й зважати на думку інших.
середа, 20 жовтня 2021 р.
"Джані Родарі". Презентація книжкової виставки
"ООН - глобальна міжнародна організація". Перегляд літератури
"Концепція місцевого самоврядування". Тематична виставка
Осіннє золото. Пісня на слова Дмитра Луценка
вівторок, 19 жовтня 2021 р.
«Відповідальність людини за декларацією Богдана Гаврилишина». Інформаці...
середа, 13 жовтня 2021 р.
«Козацька воля та козацька слава» Історична гра
"Пісня боротись надихала". Літературно-музична імпреза

четвер, 7 жовтня 2021 р.
"В тиші бібліотеки". Відеовернісаж художниці Ганни Нечитайло
Ганна Нечитайло - молода київська художниця, викладач образотворчого мистецтва у середній школі № 12, читачка нашої бібліотеки, красива, розумна і талановита. Ганна любить читати і творити.
Придивіться уважно та впізнайте до яких книг зроблені ілюстрації.