четвер, 25 січня 2024 р.

"Щоб горіла свіча окопна". Майстерня з виготовлення

Горить окопна свічка і солдат 

Тримає над вогнем замерзлі руки.

Ні премій не чекає, ні зарплат.

Стріляють кожну ніч російські орки...

Сьогодні (25.01.2024) ми передали окопні свічки для штурмової 25 бригади по одному з  напрямків у кількості 120 штук (80 - парафіново-стеаринові і 40 штук + 40 пляшечок з гелем , які не мають запаху під час горіння і їх можна використовувати у "норах". Також передали для наших захисників  дитячі малюнки, які намалювали для них наші гуртківці і 2 кг смаколиків.



Вчора (24.01.2024) разом з дітьми, батьками і представниками Громадської організації "Родина для осіб з інвалідністю", "Горнятко доброти" за допомоги волонтерів, які донатили на парафін, картон і гель у нашій бібліотечній майстерні,  дружно і завзято виготовляли окопні свічки.

 





Діти з інвалідністю уважно слухають інформацію про окопні свічки.



Вероніка і Наталя  долучилися до процесу заливання парафіну.





Окопна свічка — назва пристрою для отримання світла, обігріву, сушіння одягу та приготування їжі у вигляді бляшанки, в яку поміщений картон, що залитий воском або парафіном. Найчастіше використовується пористий картонний матеріал із картонних ящиків, наприклад із ящиків з-під бананів

Окопна свічка є універсальним і довготривалим джерелом тепла у складних умовах життя. Окопна свічка здатна обігріти та освітити невелике приміщення. Великою перевагою окопних свічок є простота конструкції та доступність матеріалів, що необхідні для їхнього виготовлення. Популярності в Україні окопні свічки набули з 2014 року з початком російсько-української війни.

Час горіння свічки різниться залежно від розміру бляшанки. Маленька бляшанка активно горить мінімум 1 годину, баночка з-під рибних консервів — близько 3 годин, а банка з-під горошку горить до 8 годин.

Спіралі для багаторазових окопних свічок

Фактично окопна свічка є одним із різновидів стандартної парафінової (воскової) свічки. Оскільки окопна свічка допомагає освітлювати та обігрівати приміщення (наприклад, окоп), вона активно виготовляється волонтерами (частіше з жерстяних бляшанок) для потреб ЗСУ, але це одноразовий виріб. З бляшанок можна зробити багаторазову окопну свічку, якщо взяти за основу конструкцію олійної лампи, тобто каганця. Загальновідомо, що для горіння олійної лампи потрібна рідка олія та ґніт, який закріплений (тримається) над олією. Функцію елемента, що підтримує ґніт, може виконувати металева спіраль з отвором на кінці (для закріплення ґноту).

Немає коментарів:

Дописати коментар