понеділок, 30 жовтня 2023 р.

"Про Хеловін". Інформіна

 Хеловін, або День усіх святих — давнє свято, яке  відзначають по всьому світу.

В Україні традиція святкування Хеловіну поки не надто поширена, але у США, Великій Британії та Канаді існує справжній культ цього дня.

Історія Хеловіну


КНИГИ ПРО ЦЕ СВЯТО


Традиція святкування Хеловіну сягає корінням часів древніх кельтів, які мешкали на території Британії, Ірландії та Франції близько 2 тис. років тому.

Кельти вірили, що у ніч з 31 жовтня на 1 листопада стирається кордон між світом живих і мертвих, а душі повертаються на землю. У ці дні вони відзначали свято Самайн. Кельти виголошували пророцтва, палили величезні багаття і приносили жертви богам. Під час таких церемоній вони носили костюми зі шкір та голів тварин.

У VІІІ столітті папа Григорій ІІІ назвав 1 листопада Днем вшанування усіх святих. Згодом він увібрав деякі традиції Самайну, а ірланді та британці привезли ці звичаї на територію США. З часом Гелловін набув розважального характеру і зараз є одним із найбільш яскравих свят за масштабами декорацій, костюмів та традицій.

Символи Хеловіну

Головним і всім відомим символом Хеловіну є гарбуз, вирізаний у формі черепа. Його також називають світильник Джека. Цей символ прийшов від древніх кельтів, які робили ліхтарі з ріпи для відлякування злих духів. У Штатах ріпу знайти було важко, тому її замінили гарбузом. Перші світильники з’явились вже у 1837 році.

Культовий силует відьми на тлі повного місяця — ще один класичний символ Хеловіну. А також кажани та чорні коти як неодмінні атрибути чаклунки.

Зі зростанням популярності свята все, що має містичний або лякаючий зміст, стало асоціюватись із ним. Звідси і символи привидів, вампірів, опудал зі звірячими оскалами та інше.

У зв’язку з атмосферою містики та загадковості Хеловін обріс неймовірною кількість прикмет, про які ми зараз розповімо.

Прикмети та традиції Хеловіну

Популярне свято із язичницьким корінням не могло не зібрати навколо себе сотні забобонів. Ось основні застороги, які точно допоможуть захиститись від злих духів:



Не можна впускати в будинок чорного кота — це може бути нечисть.

Не можна вбивати павуків.

Вікна й двері потрібно обов’язково зачиняти, щоб не впускати злих духів.

Не можна обертатись на кроки за спиною — це можуть бути мерці.

Не варто залишатись у будинку наодинці.

Головною традицією Хеловіну є одягання страшних костюмів. Люди щороку витрачають багато часу та коштів, аби з'явитися в наоригінальнішому образі. 

Також важливим звичаєм є походи в гості за ласощами. Щороку на Хеловін діти одягають костюми та ходять від будинку та будинку, запитуючи Trick ot treat, що на українську перекладають як «Цукерки або смерть» чи «Гаманець або життя». За це господарі дають їм солодощі.

Цікавою традицією є гра у виловлювання ротом яблук, які плавають у мисці з водою. У Середні віки дівчата, яким вдавалось спіймати яблуко, клали його під подушку, щоб мати щасливий шлюб.

Популярні костюми

Згідно з сайтом Fright Geist, на якому зібрані головні тренди костюмів на День усіх святих у США, найпопулярніші костюми на Хеловін це:


Відьма

Людина-павук

Динозавр

Персонажі серіалу «Дивні дива»

Фея

Найпопулярніші парні костюми на Хеловін:



Бонні і Клайд

Ліло і Стіч

Річ-1 та Річ-2 (з книги «Кіт у капелюсі»)

Вельма і Дафне

Близнюки Круть і Верть (персонажі книги «Крізь Задзеркалля і що там знайшла Аліса»)

Для малюків батьки шукають костюми майстра Йоди, маленької акули, гарбузика, динозаврика або левеняти. Старші діти хочуть виглядати, як Харлі Квінн, Людина-павук, відьма, динозавр чи привид.

Традиційно кожного року з'являються свої тренди. Часто їх диктують кінопрем'єри. Так було з «Грою в кальмара», а 2023 року відзначається сплеск популярності костюмів Барбі.

Сьогодні діти і дорослі знайомилися з книжками про Хеловін.

Немає коментарів:

Дописати коментар