23 березня 2025 року в Бібліотеці сімейного читання імені Олеся Гончара (вул. М. Шепелєва,13) відбулася літературно-музична година "Співана поезія Тараса Шевченка". Це був справжній культурний дарунок для всіх поціновувачів українського слова та музики, адже в заході взяв участь народний український хор "Либідь" під художнім керівництвом Демченко Людмили Опанасівни.
У концертній програмі звучали музичні твори на слова Тараса Шевченка, які розкривали глибину його поетичного таланту та незламний дух українського народу. Хоровий спів, що лунав у залі бібліотеки, пронизував душу, змушуючи кожного присутнього відчути силу і красу Шевченкової поезії. "Думи мої, думи мої...", "Реве та стогне Дніпр широкий", "Заповіт" – ці та інші твори пролунали в натхненному виконанні колективу, викликаючи щире захоплення у слухачів.
Народний український хор "Либідь" – це справжній символ музичної культури та національної ідентичності України. Під художнім керівництвом Демченко Людмили Опанасівни колектив протягом багатьох років дарує слухачам чарівну палітру українських пісень, поєднуючи традиційне хорове мистецтво з глибокою душевністю виконання.
Репертуар хору охоплює широкий спектр українських народних пісень, духовних творів, класичної та сучасної хорової музики. Особливе місце в їхній творчості займають композиції на слова Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, які розкривають велич української поезії та її нерозривний зв’язок із музикою.
"Либідь" є постійним учасником культурно-мистецьких подій, фестивалів і концертів, виступаючи як в Україні, так і за її межами. Їхні виступи завжди вирізняються емоційністю, чистотою звучання та глибоким розумінням національної музичної спадщини.
Завдяки наполегливій праці, відданості мистецтву та непохитному прагненню до досконалості, хор "Либідь" став одним із провідних аматорських колективів країни. Його творчість надихає, об'єднує покоління та зберігає найкращі традиції українського хорового співу.
Окремою окрасою заходу став книжковий вернісаж, що познайомив відвідувачів із творчою спадщиною Великого Кобзаря. На виставкових стендах були представлені різноманітні видання творів Шевченка, а також матеріали про його життя і творчість. Присутні мали змогу переглянути унікальні збірки, ілюстровані видання та дослідницькі праці, що розкривають багатогранність його генія.
Атмосфера заходу була сповнена духовності, патріотизму та любові до рідного слова. Гості не лише насолоджувалися музикою й поезією, а й отримали натхнення для подальшого знайомства з творчістю Тараса Шевченка. Літературно-музична година "Співана поезія Тараса Шевченка" стала ще одним яскравим підтвердженням того, що його слово й досі живе у серцях українців, об’єднуючи покоління та надаючи сил для майбутнього.
Немає коментарів:
Дописати коментар