Сьогодні заняття гуртка з малювання було присвячено малюванню сніговика. також присутні познайомились про історію походження цього персонажу.
Неодмінним атрибутом кожного новорічного свята є сніговик, якого так полюбляють ліпити діти не тільки в Україні, а й по всьому світі. Але звідки цей зимовий персонаж взявся? Звідки пішла ця традиція, ця весела дитяча забава? Найбільш раннє зображення сніговика. Часослов, 1380 р. Не має сумніву, що ліпити такі сніжні скульптури почали ще з давніх часів. Однак походження сніговика доволі туманне. Вважається, що сніговики точно вже були в часи Середньовіччя. Зокрема, про це говорить сучасний дослідник Боб Екштейн у своїй «Історії сніговика» (2007 р.). Він проаналізував різні художні зображення в бібліотеках, картинних галереях та музеях Європи і дійшов такого висновку. Також Екштейн ствердив, що найбільш раннім доказом існування сніговика є мініатюри на полях книги «Часослов» (1380 р.), яку було віднайдено в Королівській бібліотеці Нідерландів ( м. Гаага).
В язичницькі часи люди вірили в силу-силенних духів, що жили всюди, в тому числі в повітрі. Ці духи владарювали над різними силами природи, в тому числі і снігами. Відомий дослідник слов’янського фольклору О. М. Афанасьєв (1826–1871) вважав, що сніговик – це створена людиною зі снігу небесна німфа, яка впала мертвою під час міфічного бою між богами грому та хмар. Танучи весною, небесна німфа оживала, підносячись у вигляді пари на небо. Після цього вона знову могла приносити дощі на землю, які так конче потрібні були людям для виживання. Тому люди і ліпили сніжних баб зимою, надіючись на гарний, завдяки дощам, урожай.
Взято з сайту Україна - це ми! https://we.org.ua/kultura/snigovyk-hto-vin-i-zvidky/
Немає коментарів:
Дописати коментар