понеділок, 14 лютого 2022 р.

«День закоханих» Святкова програма

  Валентинів день святкують усі - і дорослі, і діти. З родиною, з друзями. Святкують з давніх пір. Це свято пов'язане із зворушливою і сумною історією. У III столітті н.е. римський імператор Клавдій II видав указ, що забороняв людям одружуватися. Він вважав, що шлюб утримує чоловіків удома, а їх призначення - бути хорошими солдатами і битися за Рим. Але знайшлася людина, яка, незважаючи на жорстоку заборону, потай освячувала союзи закоханих. Молодого християнського священика звали Валентин.

 Виявивши ці "антидержавні" одруження, імператор повелів відправити порушника до в'язниці, а потім стратити. Перебуваючи у в'язниці, Валентин побачив доньку тюремника. Молоді люди полюбили одне одного. Перед стратою, 14 лютого 270 року, він послав дівчині коротку прощальну записку з підписом: "Від Валентина", яка згодом стала означати вічну прихильність і вірність. А дата смерті священика, що попри суворі перешкоди обручав закоханих, та так і не побачив свого щастя, навіки залишилася в пам'яті людей. Прах його похований у церкві Святого Праксідіса в Римі.

Традиція святкування Дня Святого Валентина прийшла і в нашу країну.

Святом кохання наповнились і зали бібліотеки. Всі відвідувачі бібліотеки отримують  маленькі подаруночки, бажаючі приймають участь у  святковій лотареї.

Хай в всесвітній день кохання,

Не покине вас бажання

Дарувати всім любов,

Двічі, тричі, знову й знов.Немає коментарів:

Дописати коментар